Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

Ogród polisensoryczny

Nowością na terenie działki przy budynku dla osób z niepełnosprawnością intelektualną jest ogród polisensoryczny. Przeznaczeniem ogrodu jest edukacja, rehabilitacja oraz integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W ogrodzie polisensorycznym rosną różne kwiaty i krzewy kwitnące. Na obrzeżach ogrodu posadzone są drzewa owocowe a także znajduje się ogródek warzywny. Podopieczni mają bezpośredni kontakt z roślinami, także jadalnymi np. ziołami, owocami, warzywami, które aktywizują ich wzrok, węch, smak i dotyk. Ciekawym elementem ogrodu jest fontanna, która jest ozdobiona posągiem kobiety. W ogrodzie została utworzona specjalna ścieżka terapeutyczna, której elementy są wyłożone różnymi fakturami. Przeznaczona jest do odczuwania specjalnych doznań dla stóp. Krok po kroku zmieniają się odczucia i faktury, od rozgrzanego piasku, po drobniutkie kamyki, większe kamienie i korę.

W obrębie ogrodu znajduje się również przestrzeń przeznaczona do ćwiczeń z nowoczesną siłownią napowietrzną, która jest wyposażona w urządzenia dostosowane do ćwiczeń dla osób z niepełnosprawnościami by mogły rozwijać się fizycznie i ćwiczyć w sposób bezpieczny.

Galeria zdjęć z ogrodu polisensorycznego

Utworzono dnia 08.02.2021, 12:42

Kontakt

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

ul. Mikołaja Pileckiego 20, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 0-2 6 6

ul. Mikołaja Pileckiego 12, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 1-1 5 1

e-mail: sdsbychawa@op.pl

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar