Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

Jak zostać uczestnikiem ŚDS

Skierowanie do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie następuje na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Bychawie.

Do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie skierowane mogą zostać osoby z gminy Bychawa oraz na podstawie zawartych porozumień z gmin: Strzyżewice, Zakrzew, Jabłonna, Krzczonów i Wysokie. Z zajęć terapeutycznych w naszej placówce mogą korzystać dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi.

Niezbędne dokumenty do złożenia to: podanie, zaświadczenia lekarskie lekarza rodzinnego i lekarza psychiatry lub neurologa oraz aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeżeli takie osoba posiada).

Wyżej wymienione dokumenty można pobrać w sekcji dokumenty do pobrania bądź pobrać je osobiście w naszej placówce. Z uzupełnionymi dokumentami należy zgłosić się do Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie w celu ustalenia terminu przyjęcia do naszej placówki. Następnie w.w dokumenty należy złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej zgodnym z miejscem zamieszkania osoby.

Uczestnikiem może zostać osoba rokująca możliwość uzyskania samodzielności w celu poprawy jakości życia codziennego lub podtrzymywania nabytych umiejętności i rozwoju zainteresowań.

 

Kontakt

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

ul. Mikołaja Pileckiego 20, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 0-2 6 6

ul. Mikołaja Pileckiego 12, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 1-1 5 1

e-mail: sdsbychawa@op.pl

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar