Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

Funkcjonowanie w dobie pandemii SARS COV-2

W początkowym okresie pandemii, kiedy działalność ŚDS-u została zawieszona wspieraliśmy naszych Uczestników rozmowami telefonicznymi, szyliśmy dla nich maseczki ochronne, dostarczaliśmy im paczki z żywnością oraz z materiałami edukacyjnymi, o które często prosili. Dodatkowo najbardziej potrzebująca grupa Uczestników (osoby samotne, zamieszkujące w rodzinach niezaradnych życiowo bądź z innych względów wymagające takiej formy wsparcia) otrzymywała codziennie od poniedziałku do piątku, ciepły , dwudaniowy obiad.

Ze względu na reżim sanitarny, w chwili obecnej zajęcia odbywają się w małych grupach. ŚDS wyposażony jest we wszelkie środki ochrony osobistej tj. maseczki i rękawice ochronne, środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Dodatkowo obydwa budynki są wyposażone w dystrybutory do dezynfekcji rąk, które są umieszczone przy wejściach do budynków.

W dobie pandemii koronawirusa SARS COV-2 musimy zachować szczególną ostrożność. Uczestnicy przyjeżdżający do ŚDS-u nie mogą mieć żadnych objawów infekcji tj. kaszel, katar, podwyższona temperatura, osłabienie itp. Prosimy także żeby wszyscy Uczestnicy stosowali się do zasad reżimu sanitarnego (obowiązuje maseczka, częste mycie i dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Dla przypomnienia publikujemy najważniejsze instrukcje sanitarne, które obowiązują podczas pobytu w ŚDS.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kontakt

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

ul. Mikołaja Pileckiego 20, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 0-2 6 6

ul. Mikołaja Pileckiego 12, 23-100 Bychawa

Tel: 81 5 6 6 1-1 5 1

e-mail: sdsbychawa@op.pl

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar