Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie

Sala rehabilitacyjna

Sale rehabilitacyjne na obydwu budynkach wyposażone są w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny służący do ćwiczeń ruchowych oraz zabiegów z fizykoterapii.

W skład sprzętu rehabilitacyjnego do ćwiczeń ruchowych należą: rowery, rotory, Atlas, orbitek magnetyczny, bieżnia elektryczna oraz U.G.U.L (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego). Poza tym posiadamy także inny sprzęt usprawniający m.in: hantle, ciężarki, stół do ping-ponga itp.

Celem rehabilitacji ruchowej jest:

-wzbudzenie potrzeby aktywności ruchowej,

-ogólne usprawnienie fizyczne uczestników oraz redukcja nadwagi,

-wywieraranie korygującego wpływu na stan emocjonalny uczestników poprzez aktywność ruchową.

W sali rehabilitacyjnej prowadzone są zajęcia terapeutyczne tj. gimnastyka poranna,zajęcia relaksacyjne przy muzyce, ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia bierne,ćwiczenia w odciążaniu i w odciążaniu z oporem oraz ćwiczenia samowspomangane.

Zabiegi wykonywane są na podstawie zlecenia lekarskiego są to m.in: laseroterapia, korzystanie z fotela masującego, elektrostymulacja, zabiegi z prądem, ultradźwięki, okłady cieplne, lampa "Solux", masaż ręczny.

Uczestnicy bardzo chętnie korzystają z terapii w sali rehabilitacyjnej gdyż po zabiegach oraz ćwiczeniach, w wyraźny sposób poprawia się ich stan zdrowia i funkcjonowania. Zajęcia dają uczucie relaksu oraz odprężenia psycho-fizycznego.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar